V jaké sféře pracujete?
Zavřít

Vzpomínky na prázdniny

1.09.2017
Sdílet

Chtělo by se říct „A je po všem“. Letní prázdniny a cesty za sluncem, dobrodružstvím a exotikou jsou již minulostí a teď nás čekají jen každodenní povinnosti a šedá rutina. Ale kdepak! Zůstaly přece vzpomínky a zážitky, které nás obohatily a daly nám spoustu impulzů do dalšího života. Je jen na nás, jak je využijeme.

Jako národ bez vlastního moře milujeme cesty právě k moři, celý rok sníme o krásných, prosluněných plážích, blankytně modré vodě a palmách, které vrhají stín na jinak sluncem rozpálenou krajinu. Ne vždy se skutečnost s touto představou zcela potkává a tak je úspěch cesty závislý i na dalších faktorech, jako jsou přátelé, se kterými cestujeme, kulturní památky, možnosti zábavy a sportovního vyžití atd. A nesmíme zapomínat na gastronomii, která hraje v našich životech stále významnější roli.  

Na cestách do zahraničí poznáváme jiné způsoby stravování, používání odlišných surovin, často i netradičně zpracovaných, nové druhy koření a kombinace chutí. A protože jsme ta báječná jídla konzumovali o dovolené, odpočatí a pozitivně naladění, většinou nám připadají originální a přímo božská. Jak by bylo krásné, stravovat se takto celý rok? Je to však reálné? K tomu, abychom doma docílili stejného zážitku, nám chybí hned několik předpokladů – je to ta prázdninová pohoda, prostředí, někdy i originální suroviny a zkušenosti s přípravou. Přesto stojí za to, aspoň se o to pokusit. My vám pomůžeme s recepty a návodem na přípravu. Nastolení pohody a dobré nálady je na vás. 

Ať už vaříte pro sebe a svoji rodinu či přátele, nebo pro děti ve školní jídelně, strávníky od výrobních linek nebo z administrativy, všichni ocení malou změnu v jídelníčku a jemnou připomínku pohody, kterou v sobě od letní dovolené nosí. Připomeňte jim aspoň prostřednictvím skvělého oběda třeba středomořskou kuchyni Itálie, Chorvatska a Řecka.

Vzpomínky na prázdniny

Kam dále