Když mořské ryby, tak kvalitně a ekologicky!

O prospěšnosti konzumace ryb, zejména těch mořských, dnes již nikdo nepochybuje. Kvalitní složení tuků, příznivý poměr omega-6 a omega-3 mastných kyselin, vysoký obsah nerostných látek a lehká stravitelnost předurčují ryby pro zařazení do jídelníčku vyvážené a zdravé stravy. Specialisté na zdravou výživu proto doporučují zvýšit konzumaci ryb. Toho se dá dosáhnout zvýšením atraktivity rybích pokrmů.

Pro někoho může být rybí maso chuťově nevýrazné a málo atraktivní, nebo se obává kostí, či vysoké pracnosti.  Na všechny tyto obavy reaguje Vitana FoodService nabídkou kvalitních zpracovaných rybích výrobků. Nabízí totiž kvalitní filety mořských ryb bez kostí v atraktivních úpravách přesně pro potřeby hromadného stravování. Maso ryb je doplněno chutnými omáčkami např. se sýrem, šunkou a zeleninou a jednotlivé porce jsou obaleny v křupavém obalu a předsmaženy. Díky tomu je kuchyňská příprava jednoduchá a rychlá. Ryby lze připravovat v konvektomatu, popř. troubě, tedy bez přídavku dalšího tuku. V nabídce nechybí ani tradiční „fish&chips“ treska v delikátním křupavém těstíčku nebo přírodní závitek z tresky se smetanovou omáčkou a zeleninou Julienne.

Rybí výrobky Vitana FoodService pochází z ryb, lovených v severských mořích. Vitana si uvědomuje, že zvyšující se spotřeba mořských ryb může ohrožovat mořský ekosystém a proto se v současné době zaměřuje na rozšiřování sortimentu ryb s garantovaným původem z ekologických lovů. Tyto výrobky jsou označeny logem MSC, tj. nezávislé organizace Marine Stewardship Coucil, která dohlíží na dodržování pravidel ekologického lovu a zpracování ryb „z moře až na stůl“. Každý spotřebitel tak může svojí volbou přispět k zajištění dlouhodobě udržitelného rybolovu a tím i zachování zdravých oceánů pro příští generace.


Libor Mašek
Category Manager Vitana FoodService