Lubomír Brázda navštívil školní jídelnu v Prostějově

Šéfkuchař a ambasador Vitana FoodService Lubomír Brázda svým vánočním menu inspiroval kuchařky i strávníky prostějovské základní školy a gymnázia.

Vánoční inspiraci do školní jídelny Reálného gymnázia a základní školy města Prostějov přinesl známý český šéfkuchař Lubomír Brázda. Návštěvu si pochvalovali nejen žáci a studenti, ale i učitelé a kuchařky místní jídelny.

Šéfkuchař Lubomír Brázda, který v minulosti vařil i pro českého prezidenta, a jehož kariéra je vskutku bohatá, se nedávno stal tváří Vitana FoodService. Své pestré zkušenosti rád předává dál, a proto přijel do Prostějova ukázat, jak lze připravit vánoční menu i jinak, než ho mnozí znají. Nutno podotknout, že škola se této výjimečné návštěvy zhostila opravdu řádně, slavnostně vyzdobila jídelnu a všichni si návštěvu a školení pana Brázdy užili. Důkaz je možné také najít přímo na webu školy.

Jaké menu si Lubomír Brázda připravil?

Vánoční rybí polévku s rybími knedlíčky a smetanovým nočkem,kuřecí roládu na perníkové omáčce, kynutý bramborový knedlík,a pečená jablka na karamelu s kokosem a šlehačkou.

Prostějovské základní škole a gymnáziu se akce líbila, pokrmy měly úspěch, a proto místní kuchařky požádaly pana Brázdu i o další školení pro letošní rok.