Novinky

Rozšířená nabídka koření

Na začátku letošního roku uvedl tým Food Service na trh své novinky. Maďarska paprika mletá vitanafs.cz/madarska-paprika je velice oblíbená varianta poměrně široké rodiny paprik. Jedná se o kořeni dovážené z Maďarska, které má specifickou chuť a vůni díky lokalitě, kde se pěstuje a zpracovává. Pokrmům dodá nejen lahodnou chuť, ale i příjemné aroma a sytě červenou barvu. Oproti „běžné“ paprice sladké či lahůdkové má specifickou „kapiovo-zeleninovou“ chuť. Hodí se zejména do masitých jídel, především gulášů, omáček, uzenin a specialit nejen maďarské kuchyně. Je také nedílnou součástí celé řady kořenicích směsi. Provensálské bylinky vitanafs.cz/provensalske-bylinky představují velice známou a rozšířenou směs aromatických bylin vhodnou k nakládání, marinovaní, grilování i pečeni různých druhů mas.

„Jednotlivé druhy a poměry se mohou u různých značek a výrobců lišit, neexistuje žádný 100% originální recept. V naší receptuře se objevuje klasicky oregáno, majoránka, bazalka atd., ale oproti verzi prodávající retailovou divizí jsme přidali i sušené levandulové květy, které směs krásně ovoní,“ vysvětluje Valerie Štajerová z Vitany Food Service.

Himalájská sůl vitanafs.cz/himalajska-sul je výrobek rozšiřující nabídku kořeni značky Chef Club. Jde o jedlou kamennou sůl, která se těží v pakistánském Pandžábu. Díky obsahu sloučenin železa má charakteristickou růžovou barvu. Prodejci bývá prezentována jako zdravá potravina, je bohatá na přírodní minerály. Tuto sůl můžete skvěle využit i do mlýnku, který nabízí Food Service jako marketingovou podporu.